ROSEWOOD - PALISANDR

PALISANDR  
Tomuto stromu dávají ty nejněžnější a nejromantičtější názvy: Sonokeling, růžový strom , fialkový strom, rosewood. Různé poddruhy palisandru rostou v Brazílii, Laosu, východní Indie, v Thajsku, na ostrovech Java, Pali a Ceylon.

PALISANDRPALISANDR

Palisandr - vzpoura barev: fialová, růžová, žlutá, zrzavá , červená - barva, stejně jako v dětském kaleidoskopu, barvy jdou za sebou a vytváří překvapivě harmonické obrázky . Taková rozmanitost exotické palety nenechá nikoho lhostejným.
Palisandr je nepředvídatelný, pořad se mění v barvách , v jeho luxusních tkaních žije sluneční záře, měkkost parmské fialky a zeleň tropického lesa. To je jeden z mála druhů dřeva, který vypadá dobře i bez laku, lak ale přidává barevný kontrast, zvýrazňuje přírodní ton dřeva a zároveň ho chrání před vnějšími vlivy.

PALISANDR

Strom
Velikost stromů je velmi odlišná od 30 cm až 1,5 m v průměru, v závislosti na lokalitě růstu. Obecně platí, že stromy jsou střední velikosti, dosahuje výšky 25 metrů. Roste v nadmořských výškách až 1000 metrů nad mořem. Palisandr roste v lese společně s teakem a bambusem . Na kávových plantážích se často využívá strom palisandr jako přírodní zdroj stínu.

Pevnostní vlastnosti jsou lepší po sušení: tvrdost se zvýší o 2,5 krát, ztuhlost o 15%, odolnost vůči ohybu - 25% více než dub.

Zpracování
Díky svým vlastnostem je velmi obtížné zpracovávat Palisandr ručně. Strojní zpracování se přizpůsobuje houževnatosti dřeva, obrábění a vrtání probíhá při pomalejším posuvu a nižších otáčkách než u měkkého dřeva. Z tohoto důvodu dochází i častějšímu broušení obráběcích nožů a nástrojů.

PALISANDR STROM PALISANDR STROM

Aplikace
Protože dřevo má příjemný vzhled, základním použitím je dekorační a vnitřní výzdoba, jako je nábytek, parkety a interiér kabin jacht a lodi. Palisandr se taky používá pro výrobu hudebních nástrojů.
Tvrdost palisandru je podobná Ebenu . Tento druh dřeva je ideální pro okrasnou dřevořezbu. Palisandr má čokoládovou barvu s barevnou pruhovanou gamou. Masivní palisandr je drahé dřevo, protože strom roste pomalu, trvá asi 200 let než doroste do velikosti vhodné pro zpracování, k výrobě masivního nábytku..

PALISANDR

Palisandr je ceněn pro svoji až zázračnou přitažlivost, kde barva se snoubí s kresbou let, kde houževnatost a trvanlivost přímo předurčuje tento druh dřeva pro výrobu luxusního nábytku s velkým podílem ruční práce, která jakoby vdechla dřevu život.

Nábytek z masivu palisandru je spolehlivý a trvanlivý. Tento nábytek je vhodný především pro vybavení rodinných domů, velkých bytů, luxusních kanceláří a reprezentačních prostor. Různé barvy v paletě připomínající krásu a kouzlo rostlinné říše.

PALISANDR

 

 

 

PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR
PALISANDR