O NÁBYTKU

  Chcete přenést do reality sen o bydlení v útulném, vkusně zařízeném vlastním bytě či domě
ve stylu "klasik", "arte povera" a "modern",  láká Vás elegance klasických forem
a vznešené odstíny přírodního dřeva? Jsme přesvědčeni, že můžeme realizovat vaše,
i ty nejnáročnější, představy a sny!

Masivní nábytek Transylvania

  Nábytek Transylvánie - jen exkluzivní, a nic víc ...
Domov - to je náš nejcennější majetek. Vždy nás to táhne zpět domů po náročném pracovním dni, protože jedině zde si můžeme odpočinout a nabrat síly zpět. Dům má velikou magickou sílu, jejíž jméno je pohodlnost.
Toužíte po tom: aby každý den byl překrásný? Abyste se cítili pohodlně? Abyste cítili vůni přírodního dřeva? Vychutnávat každý okamžik života?
Když Ano - potom jste na správném místě. Internetový obchod Transylvánia-Nábytek je přesně to, co hledáte. Právě náš nábytek může poskytnout toto pohodlí Vašemu domu. Tento nábytek
je lákavý na pohled a příjemný na dotek,  jde z něho teplo....

nábytek z masivu  nábytek z masivu

Nábytek z přírodního dřeva
Nezáleží na tom jakým směrem se bude ubírat trh, příjemný pocit člověka z kvalitního nábytku se nikdy neztratí. Nábytek z přírodního dřeva, nebo jak je nyní moderní říkat nábytek z masivu, má jednu výhodu:  potěší oko svou krásou a zahřeje nás skutečným, živým teplem. Možná,
že jednoho dne  budou mít vědci možnost odhalit celé tajemství, proč má strom takový pozitivní vliv na člověka. Je známo, že v domě, který je zařízen dřevěným nábytkem se snadno dýchá a příjemně žije. 

Materiály používané pro výrobu nábytku jsou různé, stále ale vede osvědčena klasika – dřevo. 
Luxusní nábytek je vyroben z cenných druhů dřeva (ořech, třešeň, javor, dub, jasan, buk, habr, mahagon, anligre, olivovník, teak, eben, sapelli, palisandr, jasan, severská bříza, anegre) a tento nábytek bude rovněž považován za starožitnost. Používání přírodních materiálů a speciální technologie sušení činí životnost nábytku neuvěřitelně dlouhou. Dřevo, které se používá pro výrobu nábytku, se důkladně suší několik let. Výsledkem je velmi trvanlivý materiál, málo ovlivnitelný časem.

Svět kolem nás se neustále mění. 
Měníme všechno - používáme telefony a televizory, nosíme jiné oblečení, máme jiné styly účesů a hodně různých věcí. Všechno se mění, kromě několika výjimek, mezi ně patří klasický nábytek. Možná právě tato pevnost a stabilita
je zárukou, že klasický nábytek bude vždy v kurzu a to navzdory rozmarům módy.
Je  nadčasový!

masivní nábytek  masivní nábytek

   Na konci 20. století, nábytek z moderních materiálů - plastu, kovu, skla – byl povinnou součástí stylového designu. Lidé se obklopovali syntetickými materiály, což přesně odpovídalo rytmu života.

   Styl Hi-tech byl dlouhou dobu velmi populární, ale nyní odchází na druhou kolej. Rychlé tempo života a hluk velkých měst způsobuje touhu lidí vybavovat svůj byt co nejpohodlněji. Nejlepší způsob jak to udělat, je obklopit se nábytkem z přírodních materiálů.
Tím že si vyberete  nábytek z masivního dřeva, nejenom že následujete staré tradice, ale také
si udržujete image. Pouze dřevěný nábytek je opravdu ekologický a bezpečný pro lidi, navíc
je schopný vytvořit především příjemnou atmosféru v domě a přirozeným způsobem se spojit praktický s jakýmkoliv interiérem.

nábytek z masivu

Proč je dobrý nábytek drahý? 
Proč nábytek stojí tolik, kolik stojí? 
V kategorii otázek na které se lidé často ptají je tato nejoblíbenější.  Jednoznačně se nedá
na tuto otázku odpovědět. Ale můžeme o tom diskutovat. 
O nábytku vyrobeného z masivního dřeva se  říká "Dobré nebývá levným." 
Již samotný pojem " Nábytek z masivu dřeva " se vztahuje pouze na výrobky, ve kterých
se dřevo používá pouze z jednoho druhu a v určitém věku dřeva. Skutečnost je taková,
že mladý strom není dost pevný, aby se z něho podařilo udělat nábytek, přičemž staré stromy nejsou v poptávce z důvodu získaných vad. Ano i zralý strom nejde použít do výroby celý.
Z kmenu borovice je například vhodná pouze prostřední část, blízko u země je kmen velmi pryskyřičný a blíže k vrcholu sukovitý. Odborníci se domnívají, že pouze 5% veškerého dřeva z lesů na světě je vhodných pro výrobu nábytku. 
Masivní nábytek Transylvania
   Za druhé čím tvrdší dřevo, tím obtížnější je jeho zpracování  a dražší cena produktu. Kromě toho cenné druhy dřeva vyžadují vysoce kvalitní povrchovou úpravu. Pro dosažení požadovaného účinku se dřevo moří, barví a lakuje. Za těmito jednoduchými kroky jsou skryté vysoce náročné technologické procesy zdůrazňující přirozenou krásu dřeva, aby přidaly nedotčenosti způsobující užitečnost při každodenním využiti. Například lakování nábytkových prvků znamená používání alespoň tří vrstev laku s mezibroušením a UV sušením. Zpracování chrání nábytek před vnějšími vlivy a prodlužuje životnost nábytku, protože přírodní materiál
je samozřejmě velmi citlivý na vlhkost, oheň a mechanické poškození.

nábytek z masivu  nábytek z masivu

Bez ohledu na citlivost dřeva a rozšiřováni syntetických látek, dřevo bylo, je a bude oblíbeným materiálem pro dekoraci každého interiéru: ložnice, dětských pokojů, obývacích pokojů, jídelen, pracoven, kuchyní i koupelen. Jak malý prádelník, tak i servírovací stolek ze dřeva vyrobený rukama mistra dodá do domácí atmosféry teplo a pocit útulnosti. Místnosti zařízené masivním dřevěným nábytkem mají kouzelnou moc, pomáhají obnovit sily a zlepšují kvalitu života obyvatele. Samozřejmě dřevo vyžaduje pečlivou údržbu a pravidelnou péči, ale mnohem více odevzdává svému vlastníkovi: čistotu prostředí a prestižní interiér místnosti, příjemnou atmosféru domova a zdravý spánek.

nábytek z masivu  nábytek z masivu

Kvalitní a srozumitelné fotografie na našich stránkách dokonale odráží důstojnost nábytku
ze dřeva, ale při návštěvě našeho centra uvidíte nábytek ve skutečnosti, v celé své kráse
a pak můžete pro sebe vybrat přesnou variantu vyhovující vaší situaci. Kdykoli se můžete obrátit na reprezentanta našeho centra  s kteroukoliv otázkou - pomůžeme vám vybrat
a koupit nábytek ze dřeva, který bude nejen praktický, ale i vynikající ve všech svých vlastnostech.
Nákupem nábytku od firmy Transylvánie uděláte velmi dobrou investici - nábytek bude sloužit věrně nejen vám, ale i vašim dětem a vnoučatům.

nábytek palisandr  nábytek palisandr

Výběr je jen na vás. Chcete si vytvořit ve svém bytě malý kousek Versailles za času panování Ludvíka XVI., staré viktoriánské Anglie nebo za doby života Charlese Dickensona, žít v interiéru z románu "Unesení větrem" nebo v ruském  šlechtickém statku XIX století? Nebo jinak, chcete se obklopit nábytkem z budoucnosti? Žádný problém – dnes je to reálné. Jedinou otázkou je množství volného místa v bytě nebo v domě, stejně jako dostupnost finančních prostředků.

Solidní pokoje, elegantní obývací pokoj, útulné jídelny, půvabné ložnice - luxusní nábytek je nyní k dispozici v našem e-shopu! Vyberte si!