RETRO NÁBYTEK

Retro nábytek – interiér s jistou výhrou. V současné době stále více lidí projevuje zájem o retro nábytek.Pro některé lidí je retro nábytek zajímavý z hlediska sběratelství – starožitností, někdo má čistě užitkové účely, například pro vytvoření interiéru v retro stylu. Pravě o tyto případy teď půjde řeč.Retro nábytek Royal 238

Starožitné věci ve všech dobách přitahují lidi a mnozí z nás by chtěli mít krásné a vzácné staré předměty v interiéru, nicméně, příliš vysoké náklady, často stanovené v aukci se starožitnými věcmi, dělají toto zboží nepřístupné pro širokou škálu zákazníků. Retro nábytek může být považován za jeden z nejvíce vyhledávaných možností jakéhokoliv fanouška starožitností.

Retro nábytek Royal 238
                                                                                      RETRO LOŽNICE ROYAL 238 01

Stojí za zmínku, že kolem definice retro nábytku pochází některé sporné situace v terminologii. Někteří věří, že starožitný nábytek - to je stejné jako retro nábytek. Jiní argumentují, že retro nábytek, není ani starý nábytek, který začne kolem věku 50 let a ale mladší - kolem 20 let. Nebo vůbec si myslí , že ke třídě "retro" patří starý klasický nábytek, bez ohledu na to, jakou má uměleckou a historickou hodnotu ve srovnání se starožitným nábytkem. Existuje  další názor k problému určování retro nábytku – ten říká že, replikám starožitného nábytku je také možné použít frázi retro nábytek, protože tento nábytek je vyroben ve stylu retro, té a nebo jiné historické epochy : baroko, rokoko, klasicizmus a nebo Art deco...

Retro nábytek Royal 228
                                                                                       RETRO NÁBYTEK ROYAL 228 

Debaty kolem retro nábytku nepřestaly, ale faktem zůstává že, nynější poptávka po retro nábytku roste rok od roku. Toto je částečně způsobeno zvýšeným zájmem u kupujících o věčný klasický styl nábytku, konzervativní pojem komfortu a pohodlí. Žádný nábytek z plastu, není schopen naplnit dům živou přírodní energie, jako nábytek ze dřeva. Dotykem, cítíme teplou reakci, při pohledu z blízka uvidíme stopy letokruhů.

Retro sedací souprava Royal 238
                                                                           RETRO SEDACÍ SOUPRAVA ROYAL 238 02

Retro nábytek ve stylu Art deco.
Dnešní trend používání přírodních materiálů se stal zvláště naléhavý a aktuální. Plastový nábytek ani zdaleka nemá vlastnosti dřeva. Dřevo je právě tím materiálem, textura, barva a živé teplo, který vytvoří atmosféru pro relaxaci v našem interiéru. 

Retro nábytek Art deco 861
                                                                                RETRO LOŽNICE ART DECO 861 01

Co může být víc exkluzivnější něž retro nábytek?
Sníte o retro ložnici v klasickém stylu z vyřezávaného dubu? Nebo chcete si koupit retro nábytek v stylu Art deco z řady růžového dřeva? Žádný problém! Pro e-shop "Transylvania" to není nic těžkého! Pravidelně dodáváme luxusní repliky retro nábyteku do Prahy. Nabízíme pro vás retro nábytek různých stylů - od klasiky až po Art deco, z řady různých druhu dřeva: od tradičního dubu až po exotický palisandr. V našem internetovém obchodě si můžete koupit luxusní repliky retro nábytku z masivního dřeva od rumunských a amerických výrobců.

Retro nábytek art deco 880
                                                                                       RETRO NÁBYTEK ART DECO 880 

Aby bylo možné ocenit retro nábytek, který nabízíme, prohlédněte si naše stránky, na kterých najdete obrovskou škálu retro nábytku pro ložnici, obývací pokoj, jídelnu, pracovnu, barové pulty, dětský a studentský nábytek, široký sortiment sedacích souprav z látek nejvyšší kvality a přírodní kůže, zakazkový nábytek pro hotely a restaurace.

Máte-li zájem o náš retro nábytek, nebo máte nějaké dotazy?
Potřebujete pomoc při výběru retro nábytku? 
Kontaktujte nás, info@transylvania-nabytek.cz  rádi Vám zodpovíme na všechny vaše dotazy!