NÁBYTEK Z MASIVU

Nábytek z masivu cenných druhů dřeva - Made in Romania.  
Proč jsme si vybrali právě rumunský nábytek z masivu?
Popularita, vynikající kvalita, styl a trvanlivost - to je to nejmenší, co charakterizuje masivní nábytek z Rumunska. Ložnice Regallis
                                                                                                 LOŽNICE REGALLIS 

Rumunský nábytek z masivu je slavný v Evropě více než 3 století. Masivní nábytek zdobil  královské paláce, apartmány mnohých králů a vysoce postavených šlechticů, například: pokoje Karla III, za času Rakousko-Uherského impéria, Franze Josepha, samozřejmě královský palác Rumunska a mnoho dalších.

Rumunský nábytek byl a stále je svědkem palácových intrik a státních převratů, dnes krášlí Kreml a Peterhof. V případě, že kupujete nábytek získáváte nejen část historie, ale také zlepšujete atmosféru svého domu. 

Výroba nábytku Transylvania  Výroby nábytku Transylvania Výroby nábytku Transylvania

    Historicky platí, že výroba nábytku z masivu v Rumunsku je strategickým odvětvím tamějšího průmyslu. Rumunské Codri (nízké hory, kopce) jsou zcela pokryté lesy. Cenné druhy stromů, obzvláště vhodných pro výrobu nábytku - dub, buk, habr – rostoucí zde v hojnosti jsou neustále obnovovány . Obyvatelé jsou vyškoleni pro výrobu nábytku z masivu dřeva ještě z dob, kdy se tato oblast jmenovala Transylvánie.  

Rumunsko Transylvania

   Proč je dnes rumunský nábytek z masivu praktický všude v Evropě? Rumunský nábytek je exportován ve velkém množství do Francie, Itálie, Anglie, Švýcarska, Rakouska, Švédska a do Norska,  ale 80% z celkového exportovaného nábytku jde přímo do Německa. Proč? Náklady na pracovní sílu rumunských zaměstnanců jsou  podle evropských norem velmi nízké ... Proto je cena o jeden a půl až dvakrát nižší než například cena  srovnatelného italského nábytku, přičemž kvalita dosahuje nejvyšší úrovně. Rumunský nábytek z masivu je vyroben z vysoce kvalitního čistého dřeva v souladu s evropskými normami kvality. 

Rumunský nábytek je zaměřený na starožitnosti ze vzácných  druhů dřeva.

   Většina nábytku z masivu se vyrábí z cenného a kvalitního dřeva - jasan, javor, ořech, buk, dub, třešeň, habr. Je důležité zmínit buk, dub a habr, jako extrémně odolné materiály pro nábytek, který bude zdobit celá desetiletí interiéry kanceláří, knihoven, jídelen, obývacích pokojů, ložnic, atd. ...
Rumunsko je země velmi bohatá na lesy právě cenných druhů dřeva a místní obyvatelé se během staletí tradičně zabývají výrobou krásného nábytku z těchto surovin.

Rumunsko Transylvania

Rumunsko má mnohaletou tradici ve zpracování dřeva a ve výrobě nábytku z masivu dřeva.
   Ze zkušenosti víme, že aby buk a dub, zejména s hustou strukturou, velmi dobře vyschnul je potřeba alespoň 3 roky ho přirozeně sušit. V prvních šesti měsících  musí toto dřevo být přemísťováno (otočeno) každý měsíc tak, aby neleželo ve stejné poloze jako na začátku a po této době se musí přemísťovat alespoň jednou za půl roku.
   Dřevo má kapilární strukturu. Jemnější potrubí - kapiláry, kterými teče míza by měly vyschnout přirozeně, aby se následně dřevo nerozesychalo a nerozpraskávalo. Jenom po této procedurě můžeme dát desky do speciální sušící pece a sušit je tam  s postupným poklesem vlhkosti nejméně 70 dnů.  Jenom  poté se dá získat  surovina vysoké kvality, odpovídající  evropským standardům.

Rumunsko Transylvania

Další důležitá vlastnost masivního nábytku z Rumunska - nízké náklady v porovnání s kvalitou 
a trvanlivostí. 
   Cenový aspekt trápí prakticky každého současného zákazníka, a s tím je u rumunského výrobce všechno v pořádku - díky levné pracovní síle je nábytek z masivu víc než o polovinu levnější a někdy i dvojnásob ve srovnání s evropskými cenami. Právě tato skutečnost umožňuje Rumunsku dosahovat v exportu nábytku až 5 procent z celkového státního exportu.

    Náklady na pracovní sílu v Rumunsku nejsou tak velké, jako například v Itálii nebo ve Francii a proto je možné pro mnoho kupujících zakoupit skutečný produkt mistrovského díla za dostupnou cenu.  Dokonce i nábytek z masivu s ručně vyřezávaným zdobením, kde každý kus zvlášť je zpracováván s použitím komplikované řezby ornamentů, s důrazem na původní strukturu dřeva, nábytek který lze snadno představit v každém královském paláci je cenově dostupný. Možná to ještě nevíte, ale nejlepší rumunský nábytek je v kvalitě srovnatelný pouze s italským nábytkem, ale prodává se  za cenu dvakrát nižší.

RUMUNSKÝ NÁBYTEK Z MASIVU

   Klasický rumunský nábytek z masivu vytvořený z kvalitních druhů dřeva časem přejde do kategorie starožitností, čímž změní nákup v dlouhodobou investici. Po 25-30 letech začne masivní nábytek stoupat v ceně. Rumunský nábytek se dá používat velmi dlouhou dobu. Je to nádherný nábytek z přírodního dřeva což dokazuje matová struktura povrhu výborné jakosti předních panelů, nádherné tvary a proporce. Velmi pohodlný, elegantní a solidní, to jsou objektivní faktory.

   Firma Transylvánie spolupracuje přímo s nejlepšími rumunskými továrnami  a proto poskytuje plnou záruku kvality od výrobce pro všechny modely zakoupeného nábytku z masivu dřeva.

   Doufáme, že s nárůstem  blahobytu, se bude český spotřebitel snažit získávat vysoce kvalitní a k životnímu prostředí  šetrný rumunský nábytek z drahých druhů masivu  a tím ozdobit svůj byt podle svého vlastního a jedinečného stylu, vytvářet teplo rodinného krbu a pohodlí. 

   Nábytek z masivu  v sobě ztělesňuje minulost, přítomnost a budoucnost. Tento nábytek je vždy aktuální a představuje luxus, nádheru a  stabilitu. S takovým nábytkem  majitel dostane spolu s luxusním interiérem i moderní funkčnost, která poskytuje ideální prostředí v domácnostech a kancelářích.

RUMUNSKÝ NÁBYTEK Z MASIVU  RUMUNSKÝ NÁBYTEK Z MASIVU

   A konečně, finální akord  naší nábytkové melodie. Nábytek z masivu to je skvělá investice, která se nepochybně vyplatí v blízké budoucnosti a to bez ohledu na současnou finanční krizi. Postupem času rumunský masivní nábytek pouze nabývá na hodnotě, což je samozřejmě výhodné pro sběratele a ty, kteří chtějí investovat do spolehlivých a stabilních ekvivalentů. Navíc, po asi 30 letech, nábytek z masivu změní  na starožitnost, což ještě zvýši jeho hodnotu. To je důvod, proč rumunský masivní nábytek nemá ve světě konkurenci, jak podle ceny, komfortu a krásy, tak podle trvanlivosti.

Rumunský nábytek z masivu má nyní dobrou konkurenční výhodu
- Vyrábí se s  masivního dřeva
- Aktuální modely jsou navrhovány italskými designéry
- Nábytek je  možne ziskat v nejkratším možném termínu
- Cena je mnohem nižší, než italské značky
Jen vy zvážíte do které značky investovat.

Kromě nábytku z masivu od rumunskych tovaren nabízíme též masivní nábytek z celého světa, včetně nábytku 
z Ameriky. Rumunský nábytek ale zůstává základem našeho sortimentu.

 Určitě souhlasíte s tím, že je to pěkné, když přicházíte domů, zapínáte nějakou pěknou hudbu a se sklenkou svého oblíbeného vína, whisky nebo koňaku  vedle krbu, nebo  při svíčkách odpočíváte a kocháte se pohledem na  hru světla a stínu na ladných křivkách vašeho nábytku, oddáváte se  sladkým snům a relaxujete. 
  Darujte si luxus a pamatujte, že peníze jsou jen prostředkem k dosažení snu o pohodlném životě!

Luxusní nábytek z masivu Transylvania

Zakoupení luxusního nábytku z masivu je výborná investice – nábytek bude sloužit věrně, a to nejen Vám, ale i Vašim dětem a vnoučatům.

Upřímně se těšíme na Vaši návštěvu v naší prodejní kanceláři.

Více o rumunským nábytku najdete na naším webu www.rumunsky-nabytek.cz  

Máte-li zájem o náš nábytek z masivu, nebo máte nějaké dotazy?
Potřebujete pomoc při výběru nábytku z masivu? 
Kontaktujte nás, info@transylvania-nabytek.cz  rádi Vám zodpovíme na všechny vaše dotazy!