HISTORICKÝ NÁBYTEK

Historický nábytek ve stylu rokoko, baroko, renesance u vás doma? Proč ne? Líbí se Vám historický nábytek, vyrobený ve stylech baroka, rokoka a renesance? Chtěli byste mít u sebe doma historický nábytek, který by nesl rysy těchto stylů?
Historický nábytek  
                                                                                                 JÍDELNA KLEOPATRA LUX  

Firma Transylvania nabízí mnoho zajímavých řešení historického nábytku, které jsou vyrobeny
v nejlepších tradicích těchto stylů.

Historický nábytek ve stylu Renesanse
Nejprve musíte pochopit rozdíly mezi styly, rozeznat je od sebe a hlavně od ostatních. Nejstarším ze stylů je renesanční. Tento styl vznikl v druhé polovině XVI. století. V tu chvíli vznikla móda  intarzií nábytku, elegantní soustružené nohy, zlacení odřezků a řezbářské práce. Při zdobení nábytku se podíleli i známí úmělci té doby. Není vzácný případ, kdy exkluzivní historický nábytek zdobili slonovinou a perletí.

Historický nábytek
                                                                                                       LOŽNICE FLORENTA 


Historický nábytek ve stylu Baroko
Barokní styl přišel o něco později než Renesance, a to na konci XVI. století. Nesl v sobě mnohé z rysů jeho předchůdce. "Baroko" je v přeložení jako perla nepravidelného tvaru. Historický nábytek v barokním stylu je zarážející luxusem a bohatstvím. Nejčastěji se používá zdobení vykládané intarzie dřevem. Díky ní se rovina povrchu jakoby rozdvojuje. U nejdražších kusů nábytku se používá  technika zakřivení dřeva.

Historický nábytek
                                                                                                           LOŽNICE REGALLIS 

Historický nábytek ve stylu Rokoko
Styl "Rokoko" je nejmladší historický styl. Jeho rodiče, můžeme oprávněně považovat za "barokní". Rokoko se objevilo na počátku století XVIII. Historický nábytek tohoto stylu má symetrickou formu, je vzdušný a má beztížný stav a jistou dávku koketérie.

Historický nábytek
                                                                                             LOŽNICE KLEOPATRA LUX 

Jak se neztratit v mnoha stylech a vybrat si vhodný historický nábytek?
Nejprve je nutné pochopit, co chcete. Sny a fantastické obrázky blikající ve vaší hlavě, zkuste je shromáždit a vytvořit obecnou představu o nábytku, který chcete koupit.

Při výběru nábytku, který bude dokonale vyhovovat vaší představě o velikosti, barvě, stylu, povrchové úpravě a mechanismu. V našem internetovém obchodě na konec dostanete takový interiér svého domova, který  vás bude těšit řadu let. Každé ráno  v tomto domě bude pro vás svátkem. A každý večer se budete rádi vracet do vašeho oblíbeného útulného domova.

Máte-li zájem o náš historický nábytek, nebo máte nějaké dotazy?
Potřebujete pomoc při výběru historického nábytku? 
Kontaktujte nás, info@transylvania-nabytek.cz  rádi Vám zodpovíme na všechny vaše dotazy!