DĚTSKÝ DŘEVĚNÝ NÁBYTEK

Dětský dřevěný nábytek - bezpečnost pro naše děti není drahá, ale je vzácná.
Pro naše děti chceme vždycky to nejlepší - výborná kvalita, exkluzivní design, šetrné materiály ...
Dětský nábytek z masivu 

Jak najít mezi mnoha návrhy na trhu dětského nábytku ten nejvíce vhodný? Jak si vybrat a neudělat chybu při zvolení nábytku pro sve nejmenší?

Dětský dřevěný nábytek - to je samostatné velké téma o kterém můžeme diskutovat donekonečna. Volba záleží především na velikosti dětského pokoje, vašich potřeb a finančních možnostech. Nábytek pro dětské pokoje musí byt vyroben z kvalitních  materiálu s ohledem na zdraví a bezpečnost dítěte. Dětský nábytek musí vyhovět přísným testům hned v několika ohledech, jak stavbou, tvarem, tak použitou povrchovou úpravou a tvarem.

Dětský nábytek Kleopatra  
                                                                            DĚTSKÝ DŘEVĚNÝ NÁBYTEK KLEOPATRA  

Dětský nábytek z přírodních materiálů - nejlepší volba pro Vašeho drobečka.
Při nákupu nábytku pro děti berte na zřetel  jeho design, barvu, velikost, cenu a také  na materiál ze kterého je  vyroben. Volba materiálu do značné míry určuje uživatelský komfort dětského nábytku a samozřejmě jeho šetrnost k životnímu prostředí. Druhá vlastnost je zvláště důležitá, protože rostoucí organismus nedokáže odolávat vlivu nepříznivých životních podmínek. Rozhodně nejlepší volbou pro pokoj dítěte je dřevěný dětský nábytek, který je vyroben z ekologicky šetrných přírodních materiálů.

Pojďme se podívat co dnes nabízí nábytkářský průmysl pro naše děti? Dětský plastový nábytek, nábytek pro děti z MDF a dřevotřísky. Dětský nábytek z dřevotřísky je mnohem levnější než nábytek ze dřeva, ale o jeho vlivu na okolní prostředí lze vážně pochybovat.

Jak víte, součástí dřevotřísky jsou fenol-formaldehydové pryskyřice, vyznačující se vysokou mírou emisí. Bez ohledu na to, jak atraktivní je cena nábytku pro děti z dřevotřísky, dřevotřískových desk a plastů (Polyvinylchlorid), nemyslíme si, že je tento materiál nejvhodnějším pro výrobu dětského nábytku.

Dřevotriska  

 Plastové povrchy jsou zdrojem statické elektřiny a přitahují prach. Nábytek z plastu je vhodnější pro dočasné použití, například na pikniku. Ale plast není absolutně vhodný materiál pro výrobu nábytku do dětského pokoje.

V sololitu (MDF) jsou také přítomny formaldehydy (Formaldehyd) i když v mnohem menším množství, než ve srovnání s dřevotřískou. Emise formaldehydu z dřevovláknité desky nezřídka překračuje povolený limit, stojí za úvahu zda je materiál MDF ekologický čistým a vhodným pro výrobu dětského nábytku.

Zdraví  naších dětí je největším bohatstvím.
Tak co se nám zůstalo? Který dětský nábytek nenese nebezpečí pro zdraví našich děti? Ekologický čistý materiál, ze kterého se vyrábí nejkvalitnějších nábytek pro děti je dřevo! Samozřejmě, dřevěný dětský nábytek je mnohem dražší než plastový nebo dětský nábytek z MDF a dřevotřískových desek. Ale co je Vaší hlavní prioritou v životě - ekonomie peněz nebo zdraví vašeho dítěti? Rozhodovat musíte sami!

Dětský nábytek Verona
                                                                                  DĚTSKÝ DŘEVĚNÝ NÁBYTEK VERONA 

Nejspolehlivější materiál, ze kterého se vyrábí krásný  dětský nábytek s ohledem na životní prostředí dětí je buk. Naše společnost nabízí vaší pozornosti vynikající dětský nábytek, který splňují nejpřísnější ekologické požadavky a je vyroben převážně pomocí ruční práce ze 100 %  dřeva.  

dětský nábytek 100% buk dětský nábytek 100% buk Katalog dětský nábytek Transylvania PDF katalog dětsky nábytek PDF KATALOG STÁHNĚTE ZDE

Bezpečnost dětí je pro nás prioritou číslo jedna.
Všechny naše výrobky jsou testovány a certifikovány pro bezpečný provoz a  splňují všechny světové normy.  Jsme o krok dále a používáme nejnovější a nejlepší technologie, které jsou dnes k dispozici, abyste měli jistotu, že dětský nábytek pro Vaše dítě je ten nejbezpečnější a nejpohodlnější.

Fakta:

• Všechny naše výrobky splňují požadavky bezpečnostní normy spotřebních výrobků (CPSC) a jsou také testovány v certifikované laboratoři.
• Všechny skříně jsou vybaveny antipohupovým systémem  pro větší stabilitu a bezpečnost.
• Naše systémy otevírání zásuvek obsahují  bezpečnostní funkce a zcela eliminují riziko náhodného vytažení zásuvky  dítětem. Plastové bezpečnostní  háčky připojené zespod zásuvky musí okamžitě zareagovat na vytažení boxu.
• Standardem samouzavíracích zásuvek a dvířek, je konstrukce zabraňující skřípnutí prstů.
• Náš nábytek je z masivního tvrdého  dřeva a má velmi vysokou míru odolnosti vůči mechanickému poškození a je příznivý pro  životní prostředí.

Zásuvky dětský nábytek  Zásuvky dětský nábytek  Zásuvky dětský nábytek

Kvalita v tomto -  znamená dělat všechno správně i když vás nikdo nesleduje.

Naše snaha dosáhnout dokonalosti se zaměřuje nejen na vzhled, trvanlivost a funkčnost, ale  vlastně začíná pečlivým výběrem těch nejlepších materiálů, které nám nabízí matka příroda, spojením s nejnovějšími technologiemi a inovacemi s přídavkem naší vášně ke kvalitnímu nábytku. Neexistuje žádná jiná magická formule pro dobrý a kvalitní  výrobek, než výběr zdravých přísad. Bude pro vás radost, se toto dozvědět společně s  firmou Transylvania. 

Povrchová úprava dětského nábytku 

Pro povrchovou úpravu u dětského nábytku se používají jen ty nejlepší povrchové materiály a dokončovací techniky. V současné době je k dispozici 12 barev pro výrobu jakékoliv kolekce nabízeného dětského nábytku. Všechny naše  nátěrové hmoty jsou na vodní bázi, 100% bezpečné a nejedovaté, co potvrzuje  CPSC certifikát. Náš nábytek neobsahuje olovo, ftaláty nebo formaldehydy.  Dále naše výrobky dětského nábytku jsou pravidelně testovány a kontrolovány.

Barva Bianco Barva Bianco Satinato Barva Albero Puro Barva Bees Wax Barva Bruno Antico Barva Bruno Rosso

Barva Amaretto Barva Rosso Regale Barva Espresso  Nero Barva Navy Barva Metallic

Zdravá fakta: 

• 100% masiv dřeva bez chemických úprav pro větší pevnost. Dřevotříska nebo MDF se nepoužívá při výrobě našich produktů, proto jednotky dětského nábytku neobsahují formaldehydy nebo jiné jedy způsobující rakovinu a podobně. 
• Barvy na vodní bázi, certifikované komisí pro  bezpečnost spotřebních výrobků, jsou výhradně netoxické. Naše ozdoby zásadně neobsahují olovo, ftaláty, nebo jiné toxické látky. 
• Organické lepidlo vyráběné na  bázi  dřevěné šťávy se používá pro výrobu boxů, dřevěných panelů, bočních panelů a také pro všechny spoje, které vyžadují lepení. 
• Nátěr na bázi včelího vosku je možný pro všechny naše produkty. 

dětský nábytek  dětský nábytek

Firma Transylvania nedělá žádné kompromisy v dosažení dokonalé kvality při výrobě dětského nábytku. My ustanovujeme normy a soutěžíme sami se sebou při přípravě a zpracovávání dřeva s využitím progresivních technologií při výběru nejvhodnějších povrchových úprav, využíváme nejmodernější vybavení abychom se ujistili, že náš nábytek způsobí  spokojenost a hrdost nejen pro vás, ale i pro vaše děti a děti vašich dětí. 

Dětský dřevěný nábytek Imperio
                                                                               DĚTSKÝ DŘEVĚNÝ NÁBYTEK IMPERIO

Všechna dětská lůžka a ostatní kusy dětského nábytku se vyrábějí bez vyčnívajících rohů a nerovných povrchů. Naše postýlky jsou vybaveny regulací výšky, kde pro začátek můžete nastavit úroveň ve výšce 60 cm a pak v průběhu růstu vašeho dítěte můžete snížit výšku dna postýlky tak, aby vaše dítě nemělo možnost samostatně vylézt.

Základní fakta výroby:

• 100% dřevo překonává pevnost a trvanlivost většiny ostatních materiálů běžně používaných v nábytkářském průmyslu.
• Všechny dřevěné součásti jsou spojené pomocí tradiční metody "zvláštní hmoždinka". Organická lepidla a speciální hřeby se používají pro všechna spojení.
• Široké rohy bloků předurčuji  zvýšenou stabilitu a vnitřní sílu celého souboru. Právě to je obzvláště důležité, aby se zabránilo reakci ( pracování ) dřeva na extrémní změny vlhkosti a teploty.
• Metoda "vlaštovčin ocas" se používá při montáži všech druhů skříní  součastně s použitím  organického lepidla.
• Panely nejsou slepeny lepidlem, jsou připevněny ke speciálním dřevěným blokům, což umožňuje nábytku uvolnit napětí, které může vznikat během procesu stárnutí dřeva.
• Všechny samouzavírací systémy dvířek a zásuvek jsou vyrobené v Německu a mají garanci 80 000 cyklů (76 let pro použití v normálním režimu). Vysouvací systém který je namontován v zásuvkách umožňuje jejich plynulé otvírání, zlepšení funkčnosti. Zásuvky snesou zatížení až 27 kg.

Dětský nábytek z masivu

Kvalita je koncepce, kterou nelze vyjádřit slovy, ale spíše se dá vyzkoušet. Nejde popsat, ale pocítit. Investice do kvality přidává hodnotu do vašeho života. A při volbě nábytku pro své děťátko pamatujte, že děti jsou našim největším bohatstvím.

Máte-li zájem o náš dětský nábytek, nebo máte nějaké dotazy?
Potřebujete pomoc při výběru dětskeho nábytku? 
Kontaktujte nás, info@transylvania-nabytek.cz  rádi Vám zodpovíme na všechny vaše dotazy!