NÁBYTEK ZE DŘEVA

Nábytek ze dřeva ve vašem domě - známka prosperity a dobrého vkusu.
V současnem interiéru má nábytek ze dřeva své zvláštní místo. Vyřezávané a elagantní, masivní kusy nábytku lákají milovníky kvalitních věcí.
Nábytek ze dřeva
                                                                                     NÁBYTEK ZE DŘEVA REGALLIS 

Společnost Transylvania nabízí jedinečný nábytek ze dřeva různých druhů stromů: dub, buk, třešeň, bříza, topol, jasan, lípa, ořech, jabloň,  palisandr, mahagon, sapeli, anligre…   Na našich stránkách najdete exkluzivní nábytek ze dřeva s ručně vyřezávannými prvky, vkládané intarzie
v klasickém stylu z přírodního dřeva nebo dřevěný nábytk ve stylu Art deco.

Nábytek ze dřeva Art deco 
                                                                               NÁBYTEK ZE DŘEVA ART DECO 880  

Běžný nábytek se stává umělecký dílem, pokud se za jeho výrobu bere kvalifikovaný mistr, který přesně ví co z tohoto kusu dřeva vytvoří, hledí na správný směr let při zpracování, kdo ví jaký tento kus dřeva bude mít příběh. Rumunští mistři truhláři nejlépe vědí jak přerodit z kusu dřeva v opravdu kvalitní a krásný nábytek, který vám pak  jménem firmy Transylvania nabídneme k prodeji.

Nábytek ze dřeva  

Truhláři můžou transformovat dřevo v ruční řezbu, či zpracovat pro vykládanou intarzii.

Řezba do dřeva
Nejcennější dekorační element nábytku, který dělá z ušlechtilého dřeva dokonalý umělecký kus, je dřevořezba . Aby se stal nábytek skutečným rodinným dědictvím a zdobou vašeho domů musí obsahovat vyřezávané vzory, ozdoby, které se provádějí výhradně ručně.

Nábytek ze dřeva  

Pro dřevořezbu je základ mít kvalitní a suché dřevo, které nemá výrazná léta. Kromě toho by dřevo nemělo být příliš tvrdé. Například z lípy se dájí vyřezat i ty nejsložitější návrhy, bílé javorové dřevo je pro tento úče také perfektní. Pravidlo zní, čím měkčí dřevo je, tím je vyřezávání snažší.

Nábytek ze dřeva  

Surové vyschlé dřevo se nejprve strojně opracuje do požadovaného tvaru. A pak kus dřeva přeberou ruce mistra, který  pomocí různých nástrojů, dlát a podobně vytvoří dokonalý zdobný prvek. I zde platí, dvakrát měř jednou řež. Chvilka nepozornosti a chyba může zničit veškerou práci. Každá oprava by byla vidět. Nezbývá než začít od začátku.

Nábytek ze dřeva  Nábytek ze dřeva  

Při dřevořezbě vznikají různé povrchy, jednou je dřevěný detail dohlazen, přebroušen, jindy je ponechán v surovém stavu aby bylo vidět stopy nástroje, dláta.

Technika intarzie
Intarzie je obraz složený z dýh různých dřevin. Tím dochází k barevnému efektu, různá barva rozličných dřevin. Mistři v oboru intarzie (intarzisti) skládají dýhy v různých vzorech, či výjevech.

Materiál na výrobu intarzie: loupané a krájené dýhy v ltoušťce 0,6 - 2 mm.
Nářadí: Různé nože, skalpely, pilky, ruční lupenkové - nebo strojní elektrické

Postup: různé obrazce (tvary) se vyříznou do dýhy a pak se k sobě sesadí a slepí

Rumunský lesy Transylvania

Veškeré díly intarzie musí k sobě přesně pasovat, jen tak bude dílo dokonalé. Pro znázornění mraků, nebo korun stromů, používají interzisté kořenovici různých dřevin.

Nábytek ze dřeva  Nábytek ze dřeva

Povrch jednotlivých kousků intarzie se dá obarvit například pobytem v písku zahřátém na určenou teplotu. Na obrázku vidíte jak jsou konečky zbarveny pomocí vysoké teploty. Dá se hovořit o efektu opálení. Vzhledem k vysokým teplotám písek přidává dřevu typické odstíny karamelu a čokoládové barvy, které perfektně kontrastují na povrchu nábytku.

Konečná kompozice intarzie je ručně sestavená přímo na panelu a je pokryta papírem. Pak, je panel z intarzii přilepen na odpovídající části nábytku.

Nábytek ze dřeva  Nábytek ze dřeva

Po složení a nalepení intarzie, přistupuje intarzista k druhé fázi, kdy povrch jemně přebrušije a tmelem opravuje drobné nesoulady, samozřejmě, že nejprve odstranil přenašecí papír. Na závěr dojde k jemné mu přebroušení, leštění, či lakování povrchu.  Až nyní je  mistrovské dílo intarzie nábytku dokončeno.

Nábytek ze dřeva  Nábytek ze dřeva intarzie

Dnešní móda diktuje svá vlastní pravidla, včetně  nábytku, ale jedno je jisté,  nábytek ze dřeva - ať už v oblasti kvality a trvanlivosti, nebo krásy a hodnoty má stálé prvenství.

Nábytek ze dřeva Regallis
                                                                                      NÁBYTEK ZE DŘEVA REGALLIS 

Nábytek ze dřeva – to je kvalita a spolehlivost.
Když zvolíte nábytek z masivního dřeva, získáte jistotu, že vás bude těšit a sloužit po mnoho let.

Máte-li zájem o náš nábytek ze dřeva, nebo máte nějaké dotazy?
Potřebujete pomoc při výběru nábytku z masivného dřeva? 
Kontaktujte nás, info@transylvania-nabytek.cz  rádi Vám zodpovíme na všechny vaše dotazy!